O smaragdu

26.09.2021

Obrázek převzat z extra.cz

O smaragdu


O smaragdu víme, že je to drahý kámen, který patří do skupiny minerálů, zvaných Beryl. Tyto minerály mají magmatický původ a tvoří se krystalizací lávy. Jeho zelenou barvu způsobují oxidy chromu nebo vanadu. Jeho naleziště dnes najdeme po celém světě, v Čechách ovšem zatím nalezen nebyl.

Podle Hildegardy roste (utváří se) smaragd brzy ráno, když vychází slunce. Je nutné vědět, že pro Hildegardu je toto vnímání při určování kvalit rostlin, zvířat a kamenů zásadní a že se v tomto velmi podobá učení o tatvách, tedy energiích, které v té, které denní době přichází a jsou. Bylo by jistě zajímavé podívat se na to, jak s námi ten či onen druh kamene ladí podle denní doby, kdy jsme se narodili. Možná by to o vhodnosti kamenů vypovídalo více než přisuzování druhů kamenů dle znamení, ikdyž i to má jistě své opodstatnění.

Ale zpět ke smaragdu. Smaragd tedy vzniká po východu slunce, kdy je slunce již "plně připraveno na svou cestu a kdy je zelená síla země a jejího rostlinstva obzvlášťe životodárná, protože vzduch je ještě studený a slunce již teplé, a tehdy čerpají byliny životodárnou sílu země tak silně jako jehně saje mléko a teplota tohoto dne ještě nedosahuje takové výše, aby zelená síla země mohla být vyživena a přetvořena v úrodnou a přinesla plody." (Hildegaard von Bingen, Heilkraft der Natur, Physica, Christiana Verlag Stein am Rhein, 2005, s. 276). Smaragd je proto tak účinný proti všem lidským slabostem a nemocem. Je totiž připravován sluncem a jeho substance pochází ze životodárné síly vzduchu.

Dále se podívejme na konkrétní doporučení Hildegardy, jak pracovat se smaragdem. V případě bolestí na srdci, žaludku či v boku, by měl člověk nosit smaragd u sebe, protože ten pak prohřeje jeho svaly a bude mu lépe. "Koho již ale nemoc uchvátila natolik, že se jí již nelze vyhnout, ten si má dát smaragd do úst, dokud není vlhký od slin a sliny od kamene teplé,..." (Hildegaard von Bingen, Heilkraft der Natur, Physica, Christiana Verlag Stein am Rhein, 2005, s. 276). Toto má opakovat, co nejčastěji a akutní příznaky této nemoci se oslabí.

Hildegarda dále doporučuje použít smaragd v případě epileptického záchvatu. I zde má být ležícímu postiženému dán smaragd do úst a "jeho duch se tak znovu oživí". Když pak nemocný vstane, má si smaragd vyndat z úst, pozorně se na něj podívat a pronést následující: "Stejně jako duch Pána naplňuje svět, naplnil i chrám mého těla svou milostí a nikdy již z něho neodejde." (Hildegaard von Bingen, Heilkraft der Natur, Physica, Christiana Verlag Stein am Rhein, 2005, s. 277). Toto má opakovat brzy ráno po devět následujících dní a bude vyléčen. Kámen má pak nosit stále u sebe a kdykoli se na něj podívá, výše zmíněnou větu zopakovat.

Zajímavé doporučení je pro ty, kdo trpí na silné bolesti hlavy. Zde je doporučení dát smaragd před ústa a dýcháním ho navlhčit. Navlhčeným kamenem se pak mají potřít spánky a čelo, smaragd pak dát do úst a v ústech "kratší hodinu" podržet. Člověku by pak mělo být lépe.

Dále pak může Smaragd pomoci při silném zahlenění a přílišném slinění. Zde je třeba následující - ohřejte dobré víno, vezměte lněný kus látky, na něj položte smaragd a nalívejte pomalu teplé víno na smaragd stále dokola a nechte protékat látkou. Takto "zpracované" víno, které často popíjéme a připravujeme z něj fazolovou kaši, pročistí mozek a zmírní zahlenění.

Smaragd je ovšem také užitečný při napadení organizmu parazity/červy. Takovýto vřed obvažte lněným šátkem, na něj dehte smaragd a přes něj opět lněný šátek. Nechte působit, než se kámen zahřeje. Takto je třeba opakovat 3 dny po sobě a červi zemřou.

Smaragd může být tedy hojně využit a zdá se být velmi užitečné mít tento kámen u sebe. A pokud ho nechcete zrovna zakomponovaný do luxusního šperku, je i cenově velmi dobře dostupný.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky